گواهی گلوتن فری

گواهی گلوتن فری چیست؟
گلوتن ماده چسبنده ای است که بعد از نشاسته از آرد غلات حذف می شود. گلوتن عنصر است که ساختار شبکیه خمیر را در طول نان تشکیل می دهد. با تشکر از گلوتن، خمیر به دست آوردن قدرت. بدون گلوتن، ممکن است نان را تحریک و تحریک کند.
گلوتن گروه پروتئینی در گندم است که حاوی مقادیر بیشتری آرد است. مقدار گلوتن مرطوب در آرد بین 28-32 است و این مقدار ایده آل است. در صورت کمبود، مقادیر دلخواه با مخلوط کردن با گندم خوب یا اضافه کردن گلوتن خشک به دست می آیند.
گلوتن در سال های اخیر محبوب تر شده است، زیرا در برخی از گروه های بیماری نیاز به حساسیت دارد. گلوتن به علت پروتئین های بالا حاوی آن، گاهی اوقات واکنش های آلرژیک را در بدن ایجاد می کند. در بخش غذا، علاوه بر ساخت نان، گلوتن به بعضی مواد غذایی اضافه می شود. به تازگی، با این حال مشخص شده است که آن را به بیماران سلیاک آسیب جدی می رساند و محدودیت های استفاده از آن در مواد غذایی معرفی شده یا به طور کامل لغو شده است.
گلوتن یک گروه پروتئینی انعطاف پذیر و پایدار است. وقتی پروتئین ها به یکدیگر متصل می شوند، ساختار انعطاف پذیری دارند. بنابراین نانوایی ها از گلوتن به عنوان یک نوع داربست در تولید نان استفاده می کنند. هنگامی که نان گرم می شود، پروتئین های گلوتن نرم و سفت می شوند. حباب و شکاف در نان پس از پخت و پز خلاقیت گلوتن است. افرادی که نمیخواهند گلوتن مصرف کنند، از مواد غذایی مانند سیب زمینی، آرد ذرت و برنج قهوه ای یکسان است.
در سال های اخیر، بازار آزاد گلوتن به سرعت در حال رشد است و محصولات جدید روزانه معرفی می شوند. اما مردم در مورد ایمنی و قابلیت اطمینان این خواسته ها کاملا شک دارند. منابع این سوء ظن عبارتند از: آسیب رساندن به محصولات بدون گلوتن، یادآوری محصولات با توجه به برچسب نادرست، حضور طیف گسترده ای از لوگوهای بدون گلوتن در محصولات و عدم تناسب در مقررات و استانداردهای قانونی که مفهوم بدون گلوتن را تعریف می کنند.

تا به امروز، تصویب سازمان های شناخته شده و معتبر سلیاک، یک عامل اعتماد اضافی برای مصرف کنندگان است که محصولات گلوتن رایگان را خریداری می کنند. امروز، مشوق های رسمی به تولید کنندگان در ایالات متحده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه شده است. این باعث افزایش تقاضا برای مواد غذایی بدون گلوتن می شود.
تولید کنندگان همچنین برای نادیده گرفتن نگرانی مصرف کنندگان، صدور گواهینامه گلوتن برای محصولات خود را نشان می دهند و سعی می کنند به مشتریان ثابت کنند که محصولات قابل اعتماد هستند. به سادگی، گواهی گلوتن رایگان نشان می دهد عدم وجود گلوتن در مواد غذایی.
چه مزایای گواهی رایگان گلوتن به شرکت ها می دهد؟
امروزه بیش از یک میلیون نفر از محصولات گلوتن در ایالات متحده خریداری می کنند. شرکت های مواد غذایی گواهینامه گلوتن را دریافت می کنند و تعهد خود را نسبت به تولید محصولات ایمن و مطمئن بدون گلوتن برای مصرف کنندگان اعلام می کنند.
گواهی گلوتن رایگان یک برنامه قابل اعتماد است که به تشخیص خطرات و کاهش خطرات در تلاش های بسیار پیچیده و ناسازگار امروزه کمک می کند. این برنامه بر اساس استانداردهای منتشر شده توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) است.
شرکت هایی که دارای گواهینامه گلوتن هستند، اولویت های خود را کاهش می دهند. برنامه Gulten-Free مبتنی بر استانداردهای مبتنی بر الزامات مبتنی بر پروتکل های ایمنی غذایی مبتنی بر علم و دانش است.
گواهی رایگان گلوتن از شرکت ها برای بهبود تجارت خود حمایت می کند. این سند روابط را با تولیدکنندگان، مارک های دیگر، خرده فروشان و مصرف کنندگان را فعال می کند و دسترسی به بازار رو به رشد بدون گلوتن را فراهم می کند.


چرا گواهی گلوتن مهم است؟
اولین گام در جهان برای غذا بدون گلوتن توسط سازمان صدور گواهینامه گلوتن (GFCO) گرفته شده است. استانداردهای طراحی شده توسط این سازمان امروزه توسط سازمان های صدور گواهینامه در سراسر جهان استفاده می شود.
این استاندارد برای همه تولید کنندگان، خرده فروشان، ارائه دهندگان خدمات مواد غذایی و کشاورزان که باید مطابق با مقررات و کد های غذایی بین المللی برای مواد غذایی بدون گلوتن تولید کنند، توسعه داده شده است. این استاندارد همچنین مبتنی بر استاندارد HACCP برای تجزیه و تحلیل خطر و سیستم کنترل نقطه بحرانی است.
در همین حال، برخی از استانداردها توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) توسعه یافته است. این استانداردها تحت عنوان زیر منتشر شده است:
EN ISO 21415-1 آرد گندم و گندم – محتوای گلوتن – قسمت 1: تعیین گلوتن مرطوب با روش شستشوی دست
EN ISO 21415-2 فصل 2: تعیین شاخص گلوتن و گلوتن مرطوب به روش مکانیکی
EN ISO 21415-3 فصل 3: تعیین گلوتن خشک از گلوتن مرطوب به وسیله خشک کردن کوره
EN ISO 21415-4 فصل 4: تعیین گلوتن خشک از گلوتن مرطوب به روش خشک کردن سریع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *