در مورد IFS Food بیشتر بدانیم

IFS مخفف استاندارد بین المللی غذا است. گواهینامه IFS (گواهینامه IFS) یک گواهی ایمنی مواد غذایی است که ایمنی و کیفیت محصولات غذایی و فرآیندهای تولید را تأیید می کند.

تولید مواد غذایی، بسته بندی، حمل و نقل، ذخیره سازی و غیره. این استاندارد ایمنی مواد غذایی است که شامل شرایط خاصی است تا آسیبی به موجودات زنده وارد نشود.

مؤسسات غذایی با گواهینامه بین المللی ایمنی غذا (گواهینامه IFS) فرصت های جدیدی در بازار ایجاد می کنند، زیرا شرکت های دارای گواهینامه IFS ترجیح داده می شوند زیرا آنها ایمنی و الزامات غذایی را برآورده می کنند و در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شوند. علاوه بر این، اعتماد مصرف کننده را به دست می آورد، تصویر برند خود را افزایش می دهد، پس انداز می کند، شفافیت را فراهم می کند و کیفیت و اطمینان را از طریق فرآیند زنجیره تامین فراهم می کند.

ممیزی گواهینامه IFS برای چه کسانی است؟
همه شرکت ها، از بخش خرده فروشی مواد غذایی گرفته تا عمده فروشان، ممکن است مشمول استاندارد گواهی Ifs باشند.

ممیزی تامین کنندگان بخش ضروری تجارت در سیستم تامین مواد غذایی است. شرکت های جهانی منجر به توسعه استانداردهای کیفیت در پاسخ به بدتر شدن شرایط مصرف کنندگان و قوانین و افزایش تقاضا برای جبران مادی و معنوی شده اند.

تحت این شرایط، انجمن خرده فروشان آلمانی و انجمن خرده فروشان فرانسوی استاندارد بین المللی غذا IFS، گواهی کیفیت برای علائم تجاری را توسعه داده اند.

از همه تولیدکنندگان مواد غذایی انتظار می رود که در این استاندارد تولید کنند. می توان از آن برای تمام فرآیندها از تولید کشاورزی تا فرآوری مواد غذایی استفاده کرد.

برخی از کشورها استاندارد Ifs را در سیاست های رسمی ایمنی مواد غذایی خود گنجانده اند. برخی از آنها اسپانیا، اتریش و سوئیس هستند.

هدف استاندارد بین المللی غذای IFS چیست؟
اهداف اصلی

یک ارزیابی مشترک واحد
حسابرسی موسسات و حسابرسان معتبر
شفافیت در زنجیره تامین
کاهش هزینه ها در تامین کننده

چرا گواهی IFS؟
سازمان هایی مانند HDE، FDE Conad و COOP، بزرگترین انجمن های مواد غذایی در جهان، نیاز به ارائه گواهی Ifs به تامین کنندگان خود دارند. کنسرسیوم های غول پیکری که در این انجمن های غذایی عضویت دارند این استاندارد را از تامین کنندگانی مانند Edeka، Rewe، Aldi و Metro می خواهند.

اعتبار استادیوم بین المللی IFS
گواهینامه IFS یک استاندارد پذیرفته شده جهانی مانند HACCP، SQF، GFSI، BRC مانند سایر استانداردهای ایمنی مواد غذایی است.

استاندارد بین المللی IFS
بخش: مرحله نظارت
بخش: الزامات فنی: چک لیست شامل 5 مورد نیاز است که به 250 بخش تقسیم می شود:
مسئولیت شرکت
مدیریت کیفیت
مدیریت نیروی انسانی
فرآیند تولید / فرآیند تولید
اندازه گیری، تجزیه و تحلیل، بهبود
بخش: درخواست های هیئت های حسابرسی

چرا پایگاه داده IFSمهم است؟
همه شرکت‌های دارای گواهی Ifs در یک پایگاه داده ثبت می‌شوند و بخشی از زنجیره تامین می‌شوند، عضوی از بخش تجارت جهانی می‌شوند، سهم بازار را افزایش می‌دهند که به معنای فروش محصولات بیشتر است.

2 دیدگاه دربارهٔ «در مورد IFS Food بیشتر بدانیم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *